Tłumaczenia ukraiński dla firm

Tłumaczenia z języka ukraińskiegoUkraina to nasz słowiański sąsiad zza wschodniej granicy. Z lektur szkolnych na pewno skojarzymy dumnego kozaka Bohuna z powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i Mieczem”. Również znakomici polscy pisarze jak Mickiewicz i Słowacki szukali swoich inspiracji literackich na ukraińskich ziemiach. Natomiast z muzyki starsze pokolenie z sentymentem będzie nucić znane ukraińskie dumki, czyli smutne ballady o nieszczęśliwej miłości, np. „Dumka na dwa serca” w polskim wykonaniu Edyty Górniak.  

Liczba tłumaczeń w kombinacji z językiem ukraińskim znacząco zwiększyła się, gdy Polska wspólnie z Ukrainą była gospodarzem mistrzostw piłki nożnej Euro 2012. Z powodu obecnej sytuacji politycznej, również zapotrzebowanie na tłumaczenia z językiem ukraińskim nie maleje. „Українська мова” (czyt. ukraińska mowa) chociaż w brzmieniu bywa podobna do polskiego, wymaga jednak doskonałej znajomości tego języka ze względu na to, że do tekstów pisanych używa się cyrylicy. Nie mniej ważna jest również świadomość istotnych wpływów języka rosyjskiego.

pole zboża

Nasi zaufani tłumacze doskonale rozumieją powyższe i mają kwalifikacje by szybko i sprawnie przygotować tłumaczenia w kombinacji UA-PL i PL-UA wysokiej jakości w cenie już od 65 PLN netto.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy z biurem tłumaczeń Nowkom z Warszawy! Proszę pamiętać, że wycena tłumaczenia jest bezpłatna!

Aby przekonać się o jakości naszych tłumaczeń ukraińskich, proszę zajrzeć do naszych referencji