Tłumaczenia szwedzki dla firm

Tłumaczenia z języka szwedzkiegoSzwecja to „środkowy” kraj skandynawski leżący pomiędzy Norwegią i Finlandią. Ale aby porozumieć się ze Szwedem wcale nie musisz znać tego języka – prawie 90% Szwedów dobrze posługuje się językiem angielskim.

W Polsce Szwecja chyba najbardziej kojarzy się z Alfredem Noblem, pomysłodawcą słynnej nagrody Nobla za osiągnięcia naukowe, literackie lub na rzecz pokoju na świecie. Ekonomicznym skojarzeniem może być też sklep z meblami, Ikea, który w naszym kraju zyskał ogromną popularność. Kulturowo, każdy też na pewno zetknął się z terminem „szwedzki stół”.

Szwedzkie powiązania mają rudowłosa dziewczynka Pippi Langstrump i Dzieci z Bullerbyn, które stworzyła szwedzka pisarka Astrid Lindgren. Dzieci w Polsce na pewno dobrze znają te postacie, a swoim szwedzkim rówieśnikom mogą pozazdrościć kieszonkowego – w Szwecji dopłaca się uczniowi 187 dolarów na miesiąc tylko za to, że chodzi do szkoły!

Poza tym, Szwecja jest przyjazna turystom – zwłaszcza tym którzy nie boją się nocować w namiotach. Można tam tanio wypoczywać korzystając z „prawa publicznego dostępu” – Allemansrätten. Zgodnie z tym prawem, można w dowolnym miejscu rozbić namiot na czas 24h, nawet jeśli jest to teren prywatny.

domki

W naszym biurze od wielu lat współpracujemy z doświadczonymi tłumaczami języka szwedzkiego, którzy nie tylko świetnie władają tym językiem, ale również doskonale znają kulturę krajów skandynawskich. Dlatego możemy dostarczyć Państwu tłumaczenia świetnej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie.

Zapraszamy do kontaktu!

Aby przekonać się o jakości naszych tłumaczeń włoskich, proszę zajrzeć do naszych referencji