Tłumaczenia norweski dla firm

Tłumaczenia z języka norweskiego

Przede wszystkim warto wiedzieć, że Norwegia to jedno z najbogatszych państw świata.

Z krajów nordyckich Norwegia jest najbardziej wysunięta na północ na Półwyspie Skandynawskim. To drugi najrzadziej zaludnionym kraj Europy – ma zaledwie pięć milionów mieszkańców. Mimo iż Norwegów nie jest zbyt wielu, to wygląda na to, że rodzą się „z nartami na nogach” – w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich zdobywają więcej medali niż jakikolwiek inny kraj świata.

Ciekawostką etniczną jest, że w Norwegii Polacy są pierwszą mniejszością narodową.

Wybierających się do Norwegii przestrzegamy przed syndromem „ciężkiej stopy” – siadając w tym kraju za kółkiem zdecydowanie lepiej zdjąć nogę z gazu. Już za samo przekroczenie prędkości trafia się tam do więzienia.

Gdy myślimy o Norwegii to widzimy majestatyczne fiordy, czterdziestostopniowe mrozy, walecznych wikingów i... łosie, które stanowią także symbol tego kraju.

łoś

Nasi norwescy tłumacze pracują z zaciekłością wspomnianych Wikingów, by mogli otrzymać Państwo możliwie najlepsze tłumaczenia zwykłe i przysięgłe. Mimo, że język norweski znajduje się w III grupie językowej, to i tak z pewnością uznają Państwo nasze ceny za atrakcyjne. Zapraszamy do wysyłania dokumentów do wyceny.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy z biurem tłumaczeń Nowkom z Warszawy! Proszę pamiętać, że wycena tłumaczenia jest bezpłatna.

Aby przekonać się o jakości naszych tłumaczeń włoskich, proszę zajrzeć do naszych referencji