Tłumaczenia estoński dla firm

Tłumaczenia z języka estońskiegoEstonia jest stosunkowo niewielkim państwem o małej populacji – w całym kraju żyje mniej ludzi niż w samej Warszawie. Geograficznie jest położona na bardzo płaskim obszarze (najwyższy szczyt ma zaledwie niecałe 320 m n.p.m.) i gęsto pokryta lasami (prawie 50% powierzchni).

Wielu Polaków skojarzy słynny komunikator Skype, ale nie wie, że pochodzi on właśnie z Estonii. Ogólnie Estonia jest krajem wysoce zinformatyzowanym – przez Internet można głosować w wyborach i płacić podatki. Estończycy sporą część transakcji dokonują online – płacić można nawet za drobne wydatki jak przejazd autobusem. O tym kraju mówi się, że jest „informatycznym tygrysem Europy”.

Ciekawostką jest, że mroźne i śnieżne zimy sprawiły, że w tym kraju trzeba zdawać oddzielnie prawo jazdy na kierowanie samochodem w czasie zimy.

Na płaszczyźnie lingwistycznej, język estoński jest bardzo spokrewniony z językiem fińskim, a także odznaczają się w nim silne wpływy języków germańskich i szwedzkiego.

zmarźnięte samochody

W kwestii tłumaczeń, warto wiedzieć, że w Estonii nie istnieją tłumaczenia poświadczone. Nie ma zatem tłumaczy przysięgłych z estońskiego.

Czy zamawiasz swoje tłumaczenie online (tak z pewnością zrobiłby Estończyk), czy w tradycyjny sposób chcesz odwiedzić nasze biuro ze swoim dokumentem, zapraszamy do składania dokumentów do wyceny. Mamy wyspecjalizowanych tłumaczy z estońskiego, którzy szybko i sprawnie przetłumaczą Państwa dokumenty.

Aby przekonać się o jakości naszych tłumaczeń włoskich, proszę zajrzeć do naszych referencji